Jídlo a pití

V létě je spotřeba pití velká, proto si beru na dálkové pochody min. 2 litry pití (když je teplo, tak radši 4 litry), vždy s ohledem na možnosti doplnit si po cestě zásoby. Pití si beru i v jiných ročních období, ale není to tak kritické. Mě se osvědčil sladký čaj nebo Kofola  s cukrem (s umělým sladidlem je k ničemu) bez bublin. Ač mám čistou vodu rád, při pochodech se mi z ní dělá špatně. Někdo používá slabý iontový nápoj, ale mne to nechutná. Během pochodu se samozřejmě nebráním ani multi vitamínovému energetickému nápoji - pivu.

K jídlu si beru rohlík s máslem a se salámem. Dále si beru čokoládové a musli tyčinky (fuj po 50 km je to fakt hnus), čokoládové tyčinky, (po 50 km taky nic moc), hroznový cukr, rozinky, sušené maso (nechutná mi koření), osolená slanina, pišingry. Snažím se jíst pravidelně, ale po 50 km už moc chuti k jídlu nemívám a mám problém do sebe dost i věci co mám jindy rád.

Jím a piji za chůze. Zjistil jsem, že kvůli jídlu a pití nepotřebuji zastavovat. Alespoň neztrácím čas a zbytečně se nerozsedím.